MČR štafet a klubů – Dolní Prysk, 8.-9.10.2016

O víkendu se v Dolním Prysku rozdělovaly poslední letošní medaile.

V sobotu bylo na programu Mistrovství a Veteraniáda ČR štafet. Naši muži, ve složení Flaška-Bet-Šéďa, brali tentokrát bronz. Skvěle se dařilo našim ženám (Marti*-Marťa-Adélka). Po většinu závodu vedly, nakonec však těsně před cílem podlehly vítězné štafetě ZBM a skončily na stříbrné pozici. Dorostenci a dorostenky dokončili ve druhé desítce výsledkové listiny. Stříbrné medaile přidaly veteránky – D135 (Áda-Kůra-Majdice) a bronzové veteráni H135 (OKTom-Luboš-Liška) i H165 (Kožich-Dawson-Ticháč).

V neděli se na stejném místě konalo Mistrovství a Veteraniáda ČR klubů. V dospělých jsme měli poměrně velké ambice, ty však bohužel vzaly rychle za své Flaškovým zkratem hned na prvním úseku (vynechal kontrolu a musel se (díky Béďovi) vracet, ztráta 30 minut, 51. místo po 1. úseku!). Další úseky (Adélka-Šimon-Marťa-Šéďa-Marti-Bet) to ale nevzdaly a příkladně bojovaly alespoň o co nejlepší umístění (jaké šlo v dané situaci vybojovat), postupně se propracovávaly dopředu až na konečné osmé místo se stejnou ztrátou jako po prvním úseku. Na kdyby se bohužel nehraje…..ale mohlo to být napínavé.
Dorostenci brali velmi pěkné šesté místo, když se v průběhu závodu pohybovali i na bronzu, ale pak se plánovitě mírně propadli.
Medailovou sbírku opět rozšířili veteráni. Zlato vybojovala v DH225 sestava OKTom-Áda-Luboš-Majdice-Liška. Pěkné páté místo v DH275 přidali Kožich-Markéta-Dawson-Kůra-Ticháč.
Pražskému žactvu navíc finišoval pro zlato Martin Šimša.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>