EYOC 2023

Když se řekne Bulharsko, představí si většina Pragováků území začínající zhruba na 140. kilometru D1, oplývajicí ostružinami a lahodným Starobrnem a neurčitě se rozplývající kdesi pod horama na východě, kde vládne Radegast.

Když se řeknou štafety v Buharsku, většina Pragováků začne horečně hledat důvod k neúčasti (patička, kolínko, dodávka, porod, lenost, státnice, beton). Ale věřte, nevěřte – v tom opravdovém Bulharsku se běhají občas závody důležité, v pěkných terénech; a to i ty štafety, které pak mohou skončit i hezkým výsledkem.

Cinklo to v neděli 25. června 2023 na Mistrovství Evropy dorostu v orientačním běhu v Bulharsku v závěrečných štafetách starších dorostenek. Štafeta D18 běžela v sestavě Míša Novotná, Kačka Štěpová a Lea Martanová. A ti z nás, kteří orienťák trochu víc sledují vědí jak velký je to úspěch. Ve starším dorostu na rozdíl od mladšího se totiž mistroství zúčastňují opravdu ti nejlepší včetně nabušených týmů nejlepších seveřanů. Holky bojovaly celý závod o zlato a nakonec se musely o minutu sklonit jen před favorizovanými Finkami s finišmenkou se slavným jménem Ojanaho!

Cesta Kačky k tomuto úspěchu nebyla vůbec jednoduchá. Konkurence v českém dívčím dorosteneckém týmu je opravdu velká a Kačka je v kategorii D18 prvním rokem. Ale zvládla to na jedničku. S výbornou fyzičkou budovanou atletickými tréninky a závody, uvědoměním si důležitosti mapové přípravy, aktivní prací s buzolou, konzumací spousty mapových tréninků a soustředění. A nakonec s pevnými nervy při nominačních závodech, kde je třeba ve správný čas a na správném místě ukázat, co se za léta poctivého tréninku naučila.

Kačka si tu svoji první velkou medaili opravdu zaslouží! 

Když jsem na začátku napsal, že s Kačkou máme medaili i my, myslím to tak, že kousek té medaile patří holkám a klukům z Pragovky, kteří s Kačkou trénují, jezdí v zimě na noční F1 tréninky pro nebojsy a od jara po závodech a soustředěních. A kousek patří i jejím rodičům, kteří tenhle celý orientační blázinec podporují. Bez toho všeho by to fakt nešlo, věřte mi.

A pak jsme všichni drželi Kačce palce, aby to s tím mistrovstvím vyšlo. Dík Kačko za tu medaili! Ať tě orienťák stále baví! 

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>