MČR klasická trať 2023

V jihomoravských Neslovicích se konalo letošní MČR na klasické trati. Podle některých (Klimpl, 2023) byl o tento šampionát velký zájem, jiní autoři (Sysel, C., 2023) kvalitu a obsazenost tohoto závodu zpochybňovali. Našli se dokonce i tací (Hubáček, J., 2023), kteří se kriticky vyjadřovali o kvalitě ženské reprezentace. A pochopitelně široká veřejnost mrčela (citace neuvedena), že to byl totální humus.

Na to se ale historie ptát nebude.

Tou zásadní věcí je, že Adélka Bogarová získala ZLATOU medaili! A jen o maličko méně zásadní věcí je, že bronz vyběhla Kačka Štěpová v D18.

Pokud vás naopak zajímá, na co se historie ptát bude, nebo vás trápí prázdná okénka ve statistice medailí v ročence za loňský rok, vězte, že poslední ženská zlatá medaile pro Pragovku pochází z roku 2000 a poslední dospělá zlatá medaile z roku 2016! Takže gratulujeme a těšíme se na podzimní část sezóny!

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>