Poslední zářijový víkend

Až do Bulharska sahá Česká vysočina, konkrétně tedy její Sudetská subprovincie, kde se v Těškovické pahorkatině (část Vítkovské vrchoviny), která je tvořena převážně spodnokarbonskými droby a břidlicemi, nachází nejmladší sopky na území ČR, které byly aktivní až do počátku čtvrtohor (jde především o Uhlířský vrch, Venušinu sopku nebo Velký a Malý Roudný). A mimo to se tu také konalo Mistrovství ČR štafet.

Každý pragovák si tedy vzal pláštěnku, roušku, židli, jídlo a pití na celý den a vyrazili jsme. Souprava SC 241 Košičan dorazila do stanice Ostrava – Svinov po mizivých třech hodinách takřka na čas. Odtud jsme pokračovali za vydatného deště nasmlouvanými autobusy společně se závodníky jiných pražských oddílů. Shromaždiště bylo kompaktní a přehledné a nepletli se na něm děti ani veteráni, krom skalního trenéra a fanouška OK Toma, který kdyby nám nepřivezl stan, tak jsme se všichni museli zahřívat u Jehovistova jednorázového grilu.

Jo a pak se taky někdy šlo do lesa no, ale pojďme se na to radši podívat z hlediska statistiky:

  • 12 – umístění dorostenek, žen A a mužů B
  • 1 – počet obsazených vagónů na cestě zpět
  • 15 – počet světlin (každá druhá kontrola) na pánské trati
  • 6,9 – tolik procent mělo Márovo pivo otevřené v 8 ráno
  • 4 – právě tolik PGP štafet předběhlo DKP A na 1. úseku, právě tolikátá dámská štafeta byla mimo soutěž (protože nejmenovaná závodnice RIC, MFP nebo nějakýho podobnýho oddílu zarytě odmítá přestoupit) a právě tolik štafet porazila naše 4. mužská štafeta v celkovém pořadí
  • 143 – počet přihlášených štafet na mistrovství a také součet sedmi po sobě jdoucích prvočísel (11 + 13 + 17 + 19 + 23 + 29 + 31)
  • 7- nejlepší umístění dorostenců i mužů
  • 2:1 – skóre pánských štafet s Kamenicí

Ač Pragovka nemá atletickou sekci, nastoupili v neděli 3 závodníci na legendární Běchovice v dresech ČZU, SK 4 Dvory a Spartak Praha 4, tak se mrkněte jak dopadli.


V pondělí nás měli reprezentovat veteráni na možná posledních závodech sezóny (Veteraniáda ČR na krátké trati), ale jen jeden z pěti PGP účastníků těsně proklouzl do první desítky.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>