MČR klasická trať, Bečov nad Teplou 17.-18.9.

MCR_Paja.jpg MCR_AnnaL.jpg

Poslední letošní individuální šampionát se konal o uplynulém víkendu v Bečově nad Teplou. Rozdělovaly se medaile v královské disciplíně (klasické trati). V sobotu proběhla za poměrně pěkného počasí kvalifikace. Na nedělní finále se počasí výrazně pokazilo a celý den více či méně intenzivně pršelo. Divácká kulisa tak nebyla úplně nejlepší, kdo ale zůstal až do konce, mohl na vyhlášení nejlepších zatleskat i několika našim medailistům. Výrazně se dařilo našim veteránům, kteří vybojovali čtyři medaile. Áda Kožinová (zlato v D40), Jana Haňkovská (stříbro v D65), Ticháč (zlato v H50) a Vláďa Attl (bronz v H70). Velkou smůlu měli naši muži (H21). Pája v cíli zjistil, že vynechal jednu kontrolu a připravil se tak o výborný výsledek na začátku druhé desítky. Šéďa bojoval po celý závod o stupně nejvyšší. Když už se ve 3/4 závodu dostal konečně do vedení, tak ho bohužel postihl nepřijemný pád, který ho poznamenal na zbytek závodu (zřejmě něco s vazy v kotníku). Přesto však ještě dokázal vybojovat bronz (se ztrátou necelé minuty)! V juniorech pak přidal 5. místo Lanďák a v mladších dorostenkách běžela velmi pěkně Zuzka Kožinová – 6. místo.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>