Jarní pohár – Dorostenci zahájili sezónu vítězstvím

Vitezna stafeta H18

borciTradičně jako každý rok se zahajuje sezóna Jarním pohárem.

Na pátečním nočním prologu jsme měli mocné zastoupení 3 borců a tak bylo Beťákovo 2. místo pěkným výsledkem, ikdyž se o něj musel dělit s maďarským závodníkem.

Náš čas ovšem přišel druhý den na štafetách a to i přes to, že z loňské veleúspěšné štafety namakých brojlerů se na start postavilo 0 (slovy: „nula“) závodníků (měli pro to různě dobré či špatné výmluvy). Čest Kapří tréninkové skupiny tak hájil JKej, který zavzpomínal na svá mladá léta a probojoval se do první štafety, kterou z prvního úseku přinesl velmi solidně, a Flaška, který se po stabilním výkonu Beta na 2. úseku mohl blýsknout efektním finišem pro 5. místo.

Vetosi v H21

Největšího úspěchu ovšem dosáhli svěřenci OK Toma, který musel po celý závod odolávat kritice za rozložení sil dorostenců do 2 štafet. Ti však svého trenéra podrželi a doběhli ve složení Jelen, Martin Šimša a Matyáš Siegl pro skvělé a nebál bych se říci až nevídané 1. místo! Pod fousy se mohl smát i trenér TSM SLanďák, protože druzí a třetí byli závodníci Kemenice a Kotlářky, jejichž finišmany za sebou Matyáš téměř až zázračně udržel.

Tomasero

I druhá štafeta dorostenců doběhla pro krásné 10. místo a dorostenky skončily na pěkném 17. místě. Jen v ženách jsme bohužel měli jen 2 kompletní štafety a tak bylo nejlepším výsledekem 9. místo vyrovnaně běžících Adélky, Elišky a Marti (v této kategorii patří gratulace suveréním holkám z Kamenice 😉 )

V neděli pak byla klasika, kde v mužské elitě skončila nejlépe (na 25. místě) naše slovenská opora Martin Jonáš. Zato v H21C skončili 5. a 8. (Poláky nepočítaje 1. a 4. ) Tomasero s Martinem Šimšou, čímž si vyběhli nominaci na CEYOC někde v Háji ve Slezku (povšimněte si velkého „H“ – to je klíčový detail…). Martin se ale toho výletu vzdal a tak bude reprezentovat jen Tomík.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>