Další závodní víkend

Ještě než půjde do tuhého, mohli jsme strávit víkend dalšími rozehřívacími závody, na kterých šlo tříbit svou mapovou techniku a vybrušovat svou běžeckou formu. Tuto možnost využilo nadstandardní množství pragováků. No posuďte sami. V sobotním Terezíně bylo 72 pragováků, na nedělní Smradovně dokonce 84 a na třineckém oblasťáku až neuvěřitelný jeden závodník (ano správně, byl to náš šéftrenér, ale jeho výkon více rozpitvávat nebudeme, jelikož ho porazil i Argi…)

Sobota

Terezínská pevnost je již po staletí užitečným zdrojem poučení. Rakousko-Uhersko se poučilo, že pevnosti, které se dají obejít, jsou k ničemu. Evropa se (bohužel ne)poučila, že když se diktátorovi nechá v zájmu míru dost prostoru, tak se budou dít hrozné věci. A co jsme se zde mohli naučit my?

  • že jsme hrozně pomalí
  • že existuje nový sprintový klíč (a nikdo ho neumí používat)
  • že zbabělí kameničáci běhají s čelovkama, protože se bojí tunelů
  • že Lucka S. by se měla hlásit do elity
  • že Syon zvládne mezi etapama ujít i 15km, jen aby navštívil nějaké cihelny
  • že Tomaséro hrozně mrčí
  • že je potřeba číst kódy, DISKy: Kabát, Košárek, Kožina (v abecedním pořadí)
  • že nezanedbatelné procento závodníků PGP kategorie H21 trpí nadváhou
  • že není dobré sbírat 2 klády denně (tzv. Marťasův fullhouse)
  • že volba skrz hnůj nemusí být na sprintu vůbec špatná

Neděle

Ti pozornější z vás si jistě povšimli, že kaprovrat se již blíží (je to 162 dní od posledního Kapra) a tak je načase otestovat svou dosavadní přípravu směrem k těmto závodům v roce 2022. Možná právě proto dorazalo v neděli na žebříček ke Slanému takové množství pragováků, jelikož k tréninku na Kapra to byla příležitost přímo exkluzivní. Hlavní kategorii ovládli Tomík a druhý Šéďa, ale u JKeje se projevily drobné nedostatky v přípravě, když ho porazil běžec reprezentující jeho domovskou fakultu… Kládu na tomto prestižním závodě ukořistil Jan Kabát a my prosíme Marka Uhlíře, aby ji fyzicky předal právoplatnému majiteli!! Ve všech otatních kategoriích jsme zaznamenali tolik úspěchů, že jejich kompletní výčet by zabral celou paměť serveru, který hostí naše webové stránky, takže ho zde (ve prospěch budoucích článků) uvádět nebudeme.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>