Bajka o neposlušných zvířátkach

Bylo nebylo, v malebném kraji českého ráje byl kemp a v tomto kempu se rozhodlo ubytovat několik zvířátek. Byla ještě mladá a tak neměla kde složit hlavu. Naštěstí chodili po světě i hodní syslové a jeden z nich zvířátkům zapůjčil stan.

Zvířátka ale pro naplnění svých základních potřeb potřebovala nejen střechu nad hlavou, ale i pravidelné doplňování tekutin. A tak doplňovala, doplňovala a doplňovala, jak už to viděla u svých starších kamarádů mnohokrát.

Bylo to zajisté jen jejich nezkušeností, že si zvířátka nevšimla, jak se po sobě jejich starší kamarádi vždycky snaží uklidit, a že když třeba jeden z kolonie syslů projde stanem, musí ho nechat sešít, a nebo když vlk se svými kamarády rozšlape dýně, musí je jít zaplatit. Nechala pak v kempu takový nepořádek, že kdyby ho starý hodný jelen nepoklidil aspoň trochu, zavolala by snad zkušená moudrá zvířátka z Hradce na naše zvířátka policii.

A z toho plyne ponaučení, že když v kempu uděláte bordel, máte si ho po sobě uklidit, nebo tam aspoň nenechávat lístečky z vyčítání.

Děkujeme jedné rodině z OK99 za úklid.

Pozn. red.: Všechna zvířátka se opravdu píší s malým počátečním písmenem a jakákoliv podobnost s reálnými postavami je čistě náhodná.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>