Rozhovor s nedělním stavitelem Honzou Šéďou Šedivým

Prostor závodů jsi objevil ty. V čem je tenhle kout vyspělého jihu Čech tak
dobrý, že tady nakonec závody skutečně budeme pořádat?

Pokud vyjde počasí, pochopí to závodníci sami. To místo má prostě nějaký genius loci. Co se týče OB, myslím, že to budou relevantní nominačky pro juniory i skvělá příprava pro dospělé na SP do Norska. Samozřejmě nejde uspokojit požadavky úplně všech, takže kopcovitý těžký horský terén asi nebude to pravé ořechové pro nejmenší děti a nejstarší veterány. I tak doufám, že si to přijedou užít.
 

Jaký bude čas vítěze v kategoriích H21E a D21E?

Upřímně jsem se ještě nedíval do přihlášek, kdo přijede, ale u chlapů očekávám čas do 95min. Holky mě na repreakcích neustále přesvědčovaly, ať je to pořádně výživné, že si na českých áčkách formu na klasiku moc neotestují. Parametry proto odpovídají trati na MS. Myslím, že Tove by to pod 70min dala, tak uvidíme, jak zvednou hozenou rukavici naše děvčata :-)
 

Pomůžou nějak závodníkům třeba zkušenosti ze Šumavského kufru?

Snad ne. Na všech kontrolách jsem několikrát byl. Kde jsem měl sebemenší pochybnosti kontrolu jsem radši zrušil nebo přemístil.
 

Znáš už teď po stavbě tratí mapu na Sedle zpaměti?

Komplet. Desítky hodin po nocích u počítače je nezapomenutelný zážitek.
 

Budou se moci jít závodníci podívat na nejvýše položený hrad v Česku?

Kromě hradu Kašperk určitě doporučuji procházku na rozhlednu Sedlo, ze které jsou vidět při dobré viditelnosti Alpy nebo nezapomenutelná scenérie Kašperku. Zároveň bych ale chtěl připomenout, že prostor závodu je do neděle do 13h uzavřený. Prosíme o dodržení tohoto zákazu. V rámci fair play k ostatním závodníkům budeme nedodržení zákazu vstupu do prostoru trestat bez výjimky diskvalifikací.
 

Co tedy doporučuješ za KPČ na sobotu?

Taková klasika jsou hrady Rabí a Velhartice. Nový bazén nebo lanové centrum jsou v Sušici. Kávička zachutná v Kašperských Horách a nebál bych se ani si zajet na Horskou Kvildu na pozdní oběd.
 

Na klasiku se nám přihlásilo o 40 lidí míň, kvůli čemu to je?

Jak to mam vědět?
 

Budou se v neděli vracet závodníci z lesa s žaketem?

Abys dostal žaket, musíš podcenit stravu před závodem, takže je to jen na nich.
 

Kolik je na mapě pro klasiku výčepů? Vyplatí se závodníkům tam zaběhnout nebo použít občerstvovačku?

Myslim, že žádnej, ale závodníci se bát nemusí, občerstvovaček pro delší tratě je hodně.
 

Tvoje rada před nedělním závodem?

Dát si splnitelný cíl a soustředit se jen na svůj výkon, výsledek přijde sám. Těm méně soutěživým pak přeji, aby si vyčistili plíce a načerpali pozitivní energii.
 

ptal se Flaška