Výsledky finále

Byly zveřejněny předběžné výsledky finálového závodu.

Seznam závodníků s GPS jednotkami

Ve finále mužů máme velmi kvalitního testovacího závodníka a vicemistra světa na krátké trati z roku 2008 Michala Smolu a od startu 12:00 již budou GPS jednotky přiřazeny všem startujícím. V kategorii žen se dostalo na všechny úspěšné kvalifikantky. Tak si nezapomeňte vyzvednout jednotky u vstupu do startovních koridorů tak 5 min před startovním časem.

seznam závodnic s GPS D21A

seznam závodniku GPS H21A

A ještě odkazy na tracking, které budou funkční od 12:00:

Pec nám spadla

Startovní listiny finále

Byla zveřejněna startovní listina finálového závodu.

Výsledky semifinále

Byly zveřejněny výsledky semifinále.

Upozornění k dopravě na závody

Je to sice více než 100 km od centra závodů, přesto si vás, kteří budete přijíždět ze severu (po trase Praha – Benešov – Tábor), dovolujeme upozornit, že na jižním okraji Benešova je na silnici I/3 částečná uzavírka a tvoří se zde prakticky vždy, vyjma noci, kolony. Počítejte zde prosím s možným zdržením.

Náhledy map

Většinu z vás to asi vůbec nezajímá. Nicméně najdou se zvědavci, které ano. Níže můžete vidět, s čím o víkendu poběžíte.

Ubytování

Detailnější pokyny k nouzovému ubytování na podlaze naleznete od následujícím odkazem.

Startovní listina nedělního veřejného závodu

Byla zveřejněna startovní listina nedělního veřejného závodu.

Pokyny

Poslední důležitý dokument, pokyny, už jsou také k dispozici. Stránky závodů ale sledujte i nadále, určitě se před startem dozvíte ještě nějaké zajímavé informace.

Aktualizace startovní listiny

Byla mírně aktualizována startovní listina veřejného závodu – doplněni vakanti a tím došlo k posun některých kategorií o pár minut dozadu.

Startovní listina

Byla zveřejněna startovní listina sobotního semifinále.

Chcete si zkrátit čas při čekání na startovku? Přečťete si více o terénu, kde poběžíte.

To, že je v Novohradských horách krásná příroda, se můžeme dozvědět z televizní reklamy. Zvídavá orienťácká populace to už ví ale dávno, nebo to alespoň tuší. A to přesto, že doposud nebylo mnoho příležitostí k hledání lampionů v tomto příhraničním cípku jižních Čech.

Jeden z vhodných prostorů je trojice našich vrcholů se zajímavými názvy: Kuní, Kraví a Vysoká, tedy samotný okraj Novohradských hor. Uvidíte je již z daleka, jak se tyčí nad plochou krajinou Třeboňské pánve. Tektonické pohyby na konci třetihor vyzdvihly tyto kopce až do nadmořské výšky přes 900 m. Jejich podloží je budováno žulou, tedy horninou, kterou mají orientaci, vedle pískovce, asi nejraději. Žula se totiž v důsledku mrazového zvětrávání ráda rozpadá do celkem pravidelných bloků a tvoří skály, skalky, kameny i docela malé kamínky. Zkrátka krásný terén, kam se dá vhodně umístit kontrola, ale o to hůř zapíchnout stojan.

Na vrcholku všech tří hor můžeme nalézt vysoké, několikametrové srázy – nazývané mrazové sruby, skalní věže a hradby. V nižších partiích narazíme na jednotlivé roztroušené balvany různých velikostí nebo i na kamenná moře, která vznikla právě zmiňovaným mrazovým zvětráváním větších žulových balvanů a mrazových srubů. Vrcholky a svahy kopců jsou pokryty horským smrkovým nebo smíšeným lesem, který je místy docela neudržovaný a divoký. Ostatně, kousek za okrajem mapy se nachází i prales Hojná Voda, nejstarší přírodní rezervace ve střední Evropě, založená již v roce 1838. Blíže k úpatí najdeme již spíše běžný hospodářský les, který se ale střídá s oblastmi náletových hustníčků, bažinek a světlinek.

Obecně je tento terén typický častým střídáním podložky od extrémně kamenité přes bažinatou, až po téměř leteckou. Klíčová tedy bude volba ideální běžecké stopy terénem. A samozřejmě také stálý kontakt s mapou a správný cit pro generalizaci – kamenů je totiž v lese opravdu hodně a všechny se do mapy rozhodně nevešly.

sepsal Flaška

Příjezd klubovým autobusem

Prosíme kluby, které mají v úmyslu přijet na naše závody vlastním autobusem, aby tuto skutečnost sdělily na e-mail: mateju(at)volny.cz. Pomůžete tak při organizaci dopravy nám i sobě. Děkujeme.

Parametry tratí

Mapy s tratěmi byly odeslány do tiskárny, takže parametry tratí se už nebudou měnit. V levém menu jsou k dispozici k nahlédnutí.

Seznam závodníků bez práva startu

Pod odkazem najdete seznam přihlášených závodníků na MČR, bez práva startu. Současně je naleznete do které kategorie byl dotyčný přeřazen. V případě, že máte pocit, že právo startu máte, doložte nám odkud. Stejnětak nám prosím sdělte, pokud chcete běžet v jiné náhradní kategorii, či případně pokud vás tato skutečnost natolik odradila a nepřijedete vůbec. Tyto informace směřujte na přihlašovatele.

Rozhovor se staviteli tratí

Stavitelé tratí právě dokončili své hlavní poslání, byla proto příležitost se jich zeptat na několik otázek. Více v rozhovoru.

Platby

Do přihláškového systému ORIS jsou průběžně doplňovány došlé platby za startovné, půjčovné SI a ubytování. Zkontrolujte si své platby.

První termín přihlášek

Všem zájemcům o účast na našich závodech připomínáme, že se pomalu ale jistě blíží konec prvního termínu přihlášek, který je již toto pondělí 6.6.

Ukázky mapy

Zbývá přesně měsíc do závodů. To je ta pravá chvíle odtajnit ukázky mapy.